Wiadomości branżowe

Carsten HĂśller prezentuje instalację (BELVEDERE) RED Double Sphere Hanging

Szwedzki artysta przedstawił swoje najnowsze dzieło zainspirowane ideą walki z HIV. Instalacja zostanie zlicytowana w grudniu br., a dochód przekazany do Globalnej Fundacji do walki z AIDS, malarią i gruźlicą w Afryce. Carsten

Szwedzki artysta przedstawił swoje najnowsze dzieło zainspirowane ideą walki z HIV. Instalacja zostanie zlicytowana w grudniu br., a dochód przekazany do Globalnej Fundacji do walki z AIDS, malarią i gruźlicą w Afryce.

Carsten Höller przez ostatnie dwadzieścia lat swojej działalności artystycznej stworzył świat jawiący się niczym laboratorium, w którym widz staje się przedmiotem eksperymentów. Jego prace mają badać granice ludzkiej percepcji sensualnej oraz logiki, poprzez delikatnie kontrolowane doświadczenia interaktywne.

Dzieła Höllera pokazywane są na całym świecie. Swoje prace artysta wystawiał m.in.: w Tate Modern w Londynie, Fondazione Prada w Mediolanie, ICA w Bostonie, MASS MoCA, Kunsthaus Bregenz w Austrii oraz Hamburger Bahnof w Berlinie (wystawa „Soma” w roku 2010). W 2006 roku, w ramach Unilever Series w londyńskim muzeum Tate Modern, artysta stworzył instalację „Test Site”, która przyniosła mu międzynarodowy rozgłos. W tym samym roku, wraz z Miriam Bäckström reprezentował Szwecję na 51. Biennale w Wenecji.

W bieżącym roku Carsten stworzył wyjątkową instalację (BELVEDERE)RED Double Sphere Hanging, wykonaną dla uczczenia idei walki z HIV. Projekt został zaprezentowany podczas imprezy inaugurującej współpracę polskiej marki Belvedere Vodka z Fundacją (RED)™, której twórcą jest lider zespołu U2 – Bono.

Jestem podekscytowany, że mogę być częścią współpracy z Belvedere i mieć swój wkład w ten nowy sposób wpierania walki z AIDS – podsumował Höller.

Instalacja ma postać kuli świetlnej o średnicy 220cm – tyle co średnia rozpiętość ludzkiego ramienia, co tworzy idealne odzwierciedlenie proporcji ludzkiego ciała. W jej środku znajduje się jeszcze jedna kula zbudowana z czerwonego przezroczystego oraz czerwonego akrylowego szkła i 60 migoczących żarówek. Praca ta jest kontynuacją ekspansji pragnienia Höllera do wybicia z torów racjonalnego, ludzkiego umysłu.

Dzieło zostanie zlicytowane w Art Basel Miami w grudniu tego roku, a wszystkie zyski przekazane fundacji (Global Fund)™, walczącej z AIDS w Afryce. Obecnie dzieła Carstena Höllera można oglądać na pierwszym nowojorskim przeglądzie jego prac w New Museum. Wystawa będzie obejmować między innymi wspomnianą kulę świetlną, lustrzaną karuzelę oraz odtworzony Korytarz Doświadczeń Höllera. Wystawa trwa od 26 października br. aż do 15 stycznia 2012.

A to już wiesz?  Freixenet sponsorem wydania płyty "Cafe Luna - hiszpańska podróż"

INFORMACJE NA TEMAT CARSTENA HÖLLERA

W ciągu 20 ostatnich lat prace Carstena Höllera były pokazywane na całym świecie. Swoje prace wystawiał m.in. w Fondazione Prada w Mediolanie (2000), w ICA w Bostonie (2003), w Musée d’Art Contemporain w Marsylii (2004), w MASS MoCA (2006), w Kunsthaus Bregenz w Austrii (2008) oraz w Hamburger Bahnof w Berlinie (wystawa „Soma” w roku 2010). W roku 2006 w ramach Unilever Series w londyńskim muzeum Tate Modern artysta stworzył instalację „Test Site”, która przyniosła mu międzynarodowy rozgłos. W tym samym roku (wraz z Miriam Bäckström) reprezentował Szwecję na 51. Biennale w Wenecji. W roku 2008 w Londynie Carsten we współpracy z Fondazione Prada otworzył na pół roku dwukulturową restaurację/nightclub o nazwie The Double Club. W lutym 2011 r. został kuratorem wystawy prac z kolekcji Jeana Pigozziego w le MAGASIN w Grenoble we Francji. Wystawa ta została następnie zaprezentowana w Centrum Kultury Współczesnej „Garaż” w Moskwie w czerwcu 2011 r., a potem we wrześniu tego roku w Mediolanie, w słynnej sali kariatyd Pałacu Królewskiego, w której pokazywane są dzieła z kolekcji Contemporary Art Center. Carsten Höller urodził się w 1961 r. w Brukseli. Jego rodzice są Niemcami. Artysta mieszka i pracuje w Sztokholmie.

INFORMACJE NA TEMAT BELVEDERE VODKA

Belvedere Vodka pojawiła się na rynku amerykańskim po raz pierwszy w roku 1996 i stworzyła nowy standard jakości w kategorii wódek – dzięki niej powstał segment wódek luksusowych. Obecnie wytrawni znawcy wódek na całym świecie cenią Belvedere za wyjątkowy charakter, czystość oraz szlachetny, pozbawiony dodatków smak. Belvedere Vodka, stanowiąca połączenie destylatu wyłącznie z najlepszej odmiany zboża Dańkowskie Złote oraz wody z własnego krystalicznego źródła, ma łagodny, waniliowy smak i naturalny, wyrazisty finisz. W roku 2010 Belvedere wzbogaciła swoją wielokrotnie nagradzaną kolekcję wódek macerowanych (Citrus, Orange, Black Raspberry) o nowy smak: Pink Grapefruit. Belvedere Pink Grapefruit to trunek o najbardziej wyrazistym, autentycznym i świeżym smaku grejpfruta dostępny w kategorii wódek smakowych super premium. Jest on destylowany z całych różowych grejpfrutów pochodzących z Argentyny. W segmencie wódek Super Premium pojawił się także nowy format Belvedere: Belvedere Intense 100 Proof o łagodnym, pełnym smaku. Belvedere Vodka jest dostępna w najlepszych klubach nocnych, koktajl barach i restauracjach na świecie oraz w uznanych sklepach z alkoholami.

A to już wiesz?  Freixenet Cordon Negro w wyjątkowym opakowaniu

INFORMACJE NA TEMAT (RED)™ I (PRODUCT) RED™

Głównym celem (RED)™ jest zaangażowanie sektora prywatnego w podnoszenie świadomości społecznej i gromadzenie funduszy na rzecz organizacji (Global Fund)™, by wesprzeć walkę z AIDS w Afryce. Firmy, których produkty noszą oznakowanie (PRODUCT)RED, przeznaczają znaczny procent ze sprzedaży tych produktów lub zysków z ich sprzedaży na rzecz (Global Fund)™, aby sfinansować programy zwalczania HIV/AIDS w Afryce, w tym pomoc potrzebującym kobietom i dzieciom. Partnerami (RED)™ są obecnie m.in.: American Express (tylko w Wielkiej Brytanii), Apple, Bugaboo, Converse, Gap, Emporio Armani, FLOWE(RED) (tylko w Wielkiej Brytanii), Hallmark (tylko w USA), Dell, Nike, Penguin Classics i Starbucks. Od czasu rozpoczęcia działalności wiosną 2006 roku na rzecz (Global Fund)™ zebrano 160 milionów USD. Z funduszy zgromadzonych przez (RED)™ skorzystało już w Ghanie, Lesotho, Rwandzie, RPA, Suazi i Zambii ponad 5 milionów osób. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.joinred.com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy