Piwa Wiadomości branżowe

Łomża nagrodzona w międzynarodowym konkursie piwnym

Piwo Łomża Export zostało wyróżnione nagrodą w międzynarodowym konkursie International Beer Challenge. W trakcie dwuetapowej degustacji, 40 jurorów w tzw. ślepych testach oceniało piwa nadesłane na konkurs z całego świata. W

Piwo Łomża Export zostało wyróżnione nagrodą w międzynarodowym konkursie International Beer Challenge. W trakcie dwuetapowej degustacji, 40 jurorów w tzw. ślepych testach oceniało piwa nadesłane na konkurs z całego świata. W uznaniu walorów smakowych piwa z browaru w Łomży, sędziowie przyznali mu brązowy medal.

International Beer Challenge to międzynarodowy konkurs degustacyjny, odbywający się co roku w Wielkiej Brytanii. Do tegorocznej edycji zgłoszone piwa aż z 30 krajów. Łomża Export została wyróżniona brązowym medalem w kategorii „Lager o zawartości alkoholu od 5,6 proc. do 6,9 proc.”.

Łomża Export doceniana w Polsce i za granicą

Medal w konkursie International Beer Challenge to kolejna nagroda dla regionalnego piwa z Łomży. W 2007 roku Łomża Export zwyciężyła w internetowym plebiscycie na portalu „Wrota Podlasia” jako „Najpopularniejszy Produkt Podlaski w kategorii SMAK 2006” – Nagroda Podlaskich Konsumentów. Rok później zdobyła swoje pierwsze zagraniczne trofeum – medal Superior Taste Award w Brukseli, a w 2009 otrzymała dwie kolejne prestiżowe nagrody: złoty medal Monde Selection w Brukseli oraz brązowy medal Australian International Beer Awards.

– Ocena metodą tzw. „ślepych testów” jest gwarancją bezstronności osądu jury – mówi Maciej Ładwiński, Senior Brand Manager marki Łomża. – Kolejna międzynarodowa nagroda dla naszego sztandarowego produktu to potwierdzenie faktu, że łomżyński browar warzy dobre piwo, które z dumą można prezentować także poza granicami kraju – dodaje.

Konkurs International Beer Challenge

Zgłoszone do konkursu piwa przypisywane są do jednej z dwunastu kategorii – podział uwzględnia m.in. piwa mocne, jasne, portery, stouty, piwa pszeniczne oraz owocowe, a także zawartość alkoholu. Prace jury konkursowego trwają dwa dni. Przy każdym z siedmiu stołów sędziowskich odbywa się degustacja około 60 piw – jurorzy  punktują  je za wygląd, zapach i smak. Każdy panel omawia wyniki i analizuje, czy oceniane piwa są godne medalu. W drugim dniu konkursu piwa z najwyższą liczbą punktów są ponownie degustowane przez mniejszą grupę sędziów, na czele z przewodniczącym jury – Jeffem Evansem. Przyznają oni medale oraz puchary dla zwycięzców w każdej kategorii. Dodatkowo, każdy z sędziów ma prawo wyróżnić wybrany złoty trunek nagrodą specjalną według własnego uznania.

A to już wiesz?  Kawa mocna w barach

Jury konkursu składa się z ponad 40 osób – zarówno amatorów, jak i ekspertów w dziedzinie browarnictwa. Są wśród nich dziennikarze, hurtownicy, sprzedawcy, piwowarzy oraz specjaliści od marketingu, którzy na co dzień zajmują się rynkiem piwa. Od początku istnienia konkursu, czyli od 15 lat, przewodniczącym jury jest Jeff Evans – jeden z najbardziej znanych na świecie pisarzy piwnych, laureat wielu nagród, autor bestsellera The Good Beer Guide oraz wielu innych książek i publikacji.

***

Firma Browary Regionalne ŁOMĹťA Sp. z o.o. zarządza browarami w Łomży i Jędrzejowie. Najważniejszą i najdynamiczniej rozwijającą się marką spółki jest Łomża – produkowane w łomżyńskim browarze uznane piwo regionalne. W skład portfela firmy wchodzą także piwa marki Cooler, Faxe, Korona Książęca, Rybnicki oraz Strzelec. Większościowym udziałowcem spółki jest VAN PUR S.A.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy