Aktualności

A może w wolnym czasie zaprojektujesz grę? Dołącz do Akademii Free2Play

A może w wolnym czasie zaprojektujesz grę? Dołącz do Akademii Free2Play Jeśli szukasz nowych sposobów atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, to właśnie ruszyły w sieci darmowe

A może w wolnym czasie zaprojektujesz grę? Dołącz do Akademii Free2Play

Jeśli szukasz nowych sposobów atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, to właśnie ruszyły w sieci darmowe warsztaty uczące projektowania gier komputerowych i mobilnych, Akademia Free2Play. To druga edycja projektu, w którym game desingnerzy z Ten Squre Games (wrocławskie studio, w którego tytuły gra 33 miliony osób na całym świecie) dzielą się praktyczną wiedzą ze wszystkimi zainteresowanymi. Dołącz, a może tak jak Daniel, zeszłoroczny zwycięzca, prawnik, zmienisz zawód i zaczniesz projektować nietuzinkowe gry. Akademia potrwa do końca listopada.

Od 2 października co tydzień na stronie Akademii będą pojawiały się kolejne kursy. Będzie się można z nich dowiedzieć: kim jest dobry projektant, jak przejść od pomysłu na grę do jej realizacji, jak utrzymywać zainteresowanie graczy, jakie mechanizmy stosować, by na swojej grze zarobić oraz jak grę przenieść do mobilea. Po każdym kursie Akademicy dostaną do rozwiązania krótkie testy, na podstawie których będą zapraszani do Wrocławia na dwudniowe warsztaty (koszty podrózy i pobytu zwraca TSG). Spotkanie odbędzie się na Akademii Sztuk Pięknych. Praktycy z TSG będą pomagać kursantom w projektowaniu gier według ich autorskich pomysłów. Na spotkaniu nie zabraknie też gości z branży gameinogwej, którzy opowiedzą o różnych aspektach pracy przy grach.

W zeszłym roku Akademia cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zakończyła się też niesaowitą historią. Daniel Musianek, jej zwycięzca, do momentu rozpoczęcia Akademii pracował jako prawnik. Od listopada zeszłego roku jest game designerem.

Gry zawsze były ważną częścią mojego życia. Kiedy decydowałem o swojej drodze zawodowej, praca przy produkcji gier wydawała mi się niespełnialnym marzeniem, dlatego wybrałem prawo i w tej dziedzinie się rozwijałem. Ukończyłem studia, potem zostałem radcą prawnym i to był ten czas kiedy zacząłem się zastanawiać, czy aby na pewno jest to moje miejsce w życiu. W tym właśnie momencie pojawiła się pierwsza edycja “Akademii”, która wprost idealnie wpisywała się w moje zainteresowanie grami free to play. Obiecałem sobie, że spróbuję i jeżeli wygram to będzie znak, że tu leży moja przyszłość. Akademia okazała się strzałem w dziesiątkę, kurs był świetny, warsztaty we Wrocławiu jeszcze lepsze, no i co dla mnie najmilsze – Akademię wygrałem. Zostałem zaproszony do Wrocławia na staż i tak już w firmie zostałem. Zamieniłem Warszawę na Wrocław a prawo na projektowanie gier. Teraz Wy stoicie przed tą samą szansą. Ze swojej strony powiem tylko, że warto – wspomina Daniel.

A to już wiesz?  Jeśli nie możesz znaleźć wolności, przywieziemy ją do Ciebie

Zapisy do Akademii kończą się 3 listopada. Najświeższe informacje o projekcie zawsze na jej fanpageu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy